Opgroeien met een ouder met psychische problemen of een verslaving laat vaak sporen na. Misschien herken je dat je snel de zorg voor anderen op je neemt, moeilijk grenzen kunt stellen of vaak twijfelt aan jezelf. Soms voel je je verantwoordelijk voor het geluk van anderen of vind je het lastig om te ontspannen.
In deze workshop ontmoet je mensen met vergelijkbare ervaringen. Je krijgt inzicht in waar je last van hebt, leert patronen herkennen en ontdekt hoe je beter voor jezelf kunt zorgen.
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Start woensdag 29 april, 3 lessen van 10 tot 12 uur
Christa Schavemaker
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Start woensdag 29 april, 3 lessen van 10 tot 12 uur
Christa Schavemaker
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Ben jij ervaringsdeskundige en begeleid je groepen waarin de deelnemers werken aan hun herstel? Of wil je deze leren begeleiden? In onze cursus leer je principes en vaardigheden om als facilitator groepen te begeleiden.
Het accepteren van een psychische kwetsbaarheid is niet makkelijk en het wordt dan ook wel eens vergeleken met een rouwproces. Het hebben van een psychische kwetsbaarheid kan je toekomstverwachtingen behoorlijk in de war gooien. Het acceptatieproces gaat meestal niet over één nacht ijs en heeft vaak tijd nodig. Wanneer je je psychische kwetsbaarheid accepteert, krijg je ruimte om naar jezelf te kijken.
We gaan dieper op herstelthema's in en er zullen 2 gastsprekers hun herstelverhaal delen. Enkele thema's die langskomen zijn: acceptatie, verwachtingen, valkuilen, vallen en opstaan en de fases van herstel.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.