
Herstelacademie Haarlem en Meer organiseert themabijeenkomsten bij SLUIS 751 zodat inwoners en organisaties uit de gemeente Velsen kennis kunnen maken met ons. Thema’s zijn Veerkracht, Herstel, Zelfhulp, Stigma en Lekker in je Vel. Kom ook en wissel ervaringen uit tijdens de themabijeenkomsten!
Van 20 t/m 26 maart is het de Week van de Psychiatrie. De Herstelacademie Haarlem en Meer heeft deze keer gekozen voor het thema: VEERKRACHT.
VEERKRACHT kan een belangrijke rol spelen bij het herstel van verslaving of psychische problemen. VEERKRACHT verwijst naar het vermogen om te herstellen en zich aan te passen aan stressvolle situaties en uitdagingen in het leven. Mensen met VEERKRACHT hebben een betere kans om zich te herstellen van verslaving of psychische problemen omdat ze beter in staat zijn om tegenslagen te overwinnen en zich aan te passen aan veranderingen.
Er zijn verschillende manieren waarop VEERKRACHT kan worden ontwikkeld en versterkt. Dit kan bijvoorbeeld door het opbouwen van sociale ondersteuning, het ontwikkelen van positieve gedachten of het vinden van betekenis en doel in het leven. Door deze factoren te versterken, kan VEERKRACHT worden ontwikkeld en kan het herstel van verslaving of psychische problemen worden bevorderd.
Bekijk de volledige planning van Themabijeenkomst SLUIS 751: Week van de psychiatrie: (thema Veerkracht)Sluis 751, Lange Nieuwstraat 751, IJmuiden
Brenda Wesselius en Karin Goudsmit
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Sluis 751, Lange Nieuwstraat 751, IJmuiden
Brenda Wesselius en Karin Goudsmit
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Een goed gesprek begint met goed kunnen luisteren. Maar hoe zorg je ervoor dat je wegblijft, of je in ieder geval bewust wordt, van de oordelen en aannames die je doet. In deze workshop, bestaande uit 2 lessen, gaan we daarmee aan de slag en wordt het duidelijk waarom we maar één mond hebben en twee oren.
Gezamenlijk gaan we op ontdekkingstocht om sterke kanten – kwaliteiten – van onszelf te (her)ontdekken. Ook ga je op zoek naar wat jij nodig hebt – voorwaarden – om je kwaliteiten in te kunnen zetten. En soms komt tijdens die zoektocht boven water, dat je ergens wel heel goed in bent, maar dat je er eigenlijk niet zo blij van wordt.
Heb je een sterk inlevingsvermogen? Voel jij je na een drukke dag totaal opgebrand? Ben je vaak moe? Heb je vaak last van hoofdpijn? Ben je snel emotioneel? Heb je vaak het gevoel alsof alle energie uit je lichaam wegstroomt? Dan ben jij waarschijnlijk hoogsensitief. In deze cursus gaan we dieper in op wat hooggevoeligheid is, Waar heb je last van als je hooggevoelig bent en hoe ga je daarmee om in het dagelijks leven?
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.