
GEANNULEERD
Herstelacademie Haarlem en Meer organiseert themabijeenkomsten in De Blauwe Tram zodat inwoners en organisaties uit de gemeente Zandvoort kennis kunnen maken met ons. Thema’s zijn Veerkracht, Herstel, Zelfhulp, Stigma en Lekker in je Vel. Kom ook en wissel ervaringen uit tijdens de themabijeenkomsten!
Deze workshop gaat over stigma en zelfstigma. Met stigma wordt ons een negatief label opgeplakt waardoor in de maatschappij anders wordt gekeken naar mensen met psychische en/of verslavingsproblematiek. Voorbeelden zijn "iemand die last heeft van psychoses is gevaarlijk" of "hij is depressief, wat een zwakkeling". Bij zelfstigma is het zelfs zo dat we zelf in dat negatieve label gaan geloven. In deze workshop gaan we gezamenlijk kijken hoe we met deze negatieve labels om kunnen gaan.
Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Donderdag 22 juni van 14 tot 17 uur
Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Donderdag 22 juni van 14 tot 17 uur
Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Het is voor elk mens belangrijk om gevoelens te uiten. Je emoties binnenhouden geeft stress, druk en spanning. Muziek kan hierin een belangrijke rol spelen. In deze workshop van 4 bijeenkomsten delen wij onze ervaringen die wij hebben met betrekking tot muziek. Welke muziek heeft jou geholpen bij je herstel? Welke muziek brengt jou terug naar fijne herinneringen? Door welk nummer verandert jouw stemming? … Dit soort vragen komen naar voren en we bespreken dit met elkaar.
Opgroeien met een ouder met psychische problemen of een verslaving laat vaak sporen na. Misschien herken je dat je snel de zorg voor anderen op je neemt, moeilijk grenzen kunt stellen of vaak twijfelt aan jezelf. Soms voel je je verantwoordelijk voor het geluk van anderen of vind je het lastig om te ontspannen.
Denken en doen is voor mensen met veel gedachten in hun hoofd en die dat als onprettig ervaren. Iedere week benaderen we vanuit een andere invalshoek hoe we om kunnen gaan met onze gedachten. We doen oefeningen om de verschillende invalshoeken te ervaren en gaan er samen over in gesprek. Daarbij proberen we ook steeds een brug te slaan tussen denken en voelen. Tijdens Denken en Doen komt onder andere aan bod: omdenken, mindfulness, gedachten opmerken, humor, positieve boodschap aan jezelf en creativiteit.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.