GEANNULEERD
Herstelacademie Haarlem en Meer organiseert themabijeenkomsten in De Blauwe Tram zodat inwoners en organisaties uit de gemeente Zandvoort kennis kunnen maken met ons. Thema’s zijn Veerkracht, Herstel, Zelfhulp, Stigma en Lekker in je Vel. Kom ook en wissel ervaringen uit tijdens de themabijeenkomsten!
Deze workshop gaat over stigma en zelfstigma. Met stigma wordt ons een negatief label opgeplakt waardoor in de maatschappij anders wordt gekeken naar mensen met psychische en/of verslavingsproblematiek. Voorbeelden zijn "iemand die last heeft van psychoses is gevaarlijk" of "hij is depressief, wat een zwakkeling". Bij zelfstigma is het zelfs zo dat we zelf in dat negatieve label gaan geloven. In deze workshop gaan we gezamenlijk kijken hoe we met deze negatieve labels om kunnen gaan.
Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Donderdag 22 juni van 14 tot 17 uur
Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Donderdag 22 juni van 14 tot 17 uur
Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Ben jij ervaringsdeskundige en begeleid je groepen waarin de deelnemers werken aan hun herstel? Of wil je deze leren begeleiden? In onze cursus leer je principes en vaardigheden om als facilitator groepen te begeleiden.
Gezamenlijk gaan we op ontdekkingstocht om sterke kanten – kwaliteiten – van onszelf te (her)ontdekken. Ook ga je op zoek naar wat jij nodig hebt – voorwaarden – om je kwaliteiten in te kunnen zetten. En soms komt tijdens die zoektocht boven water, dat je ergens wel heel goed in bent, maar dat je er eigenlijk niet zo blij van wordt.
Heb je een sterk inlevingsvermogen? Voel jij je na een drukke dag totaal opgebrand? Ben je vaak moe? Heb je vaak last van hoofdpijn? Ben je snel emotioneel? Heb je vaak het gevoel alsof alle energie uit je lichaam wegstroomt? Dan ben jij waarschijnlijk hoogsensitief. In deze cursus gaan we dieper in op wat hooggevoeligheid is, Waar heb je last van als je hooggevoelig bent en hoe ga je daarmee om in het dagelijks leven?
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.