
GEANNULEERD
Herstelacademie Haarlem en Meer organiseert themabijeenkomsten in De Blauwe Tram zodat inwoners en organisaties uit de gemeente Zandvoort kennis kunnen maken met ons. Thema’s zijn Veerkracht, Herstel, Zelfhulp, Stigma en Lekker in je Vel. Kom ook en wissel ervaringen uit tijdens de themabijeenkomsten!
Deze workshop gaat over stigma en zelfstigma. Met stigma wordt ons een negatief label opgeplakt waardoor in de maatschappij anders wordt gekeken naar mensen met psychische en/of verslavingsproblematiek. Voorbeelden zijn "iemand die last heeft van psychoses is gevaarlijk" of "hij is depressief, wat een zwakkeling". Bij zelfstigma is het zelfs zo dat we zelf in dat negatieve label gaan geloven. In deze workshop gaan we gezamenlijk kijken hoe we met deze negatieve labels om kunnen gaan.
Bekijk de volledige planning van Themabijeenkomsten Zandvoort: StigmaBlauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Het is voor elk mens belangrijk om gevoelens te uiten. Je emoties binnenhouden geeft stress, druk en spanning. Muziek kan hierin een belangrijke rol spelen. In deze workshop van 4 bijeenkomsten delen wij onze ervaringen die wij hebben met betrekking tot muziek. Welke muziek heeft jou geholpen bij je herstel? Welke muziek brengt jou terug naar fijne herinneringen? Door welk nummer verandert jouw stemming? … Dit soort vragen komen naar voren en we bespreken dit met elkaar.
Een goed gesprek begint met goed kunnen luisteren. Maar hoe zorg je ervoor dat je wegblijft, of je in ieder geval bewust wordt, van de oordelen en aannames die je doet. In deze workshop, bestaande uit 2 lessen, gaan we daarmee aan de slag en wordt het duidelijk waarom we maar één mond hebben en twee oren.
Deze informatiebijeenkomst is bedoeld voor iedereen met een wens om weer te gaan werken. Weer aan het werk willen en kunnen én vervolgens de stap daar naartoe zetten is makkelijker gezegd dan gedaan. Wanneer je door je psychische en/of verslavingskwetsbaarheid langere tijd niet heb gewerkt, durf je vaak niet meer te dromen van, of te denken aan werk: ‘’Kan ik dat wel, is een betaalde baan nog voor mij weggelegd? En zal ik geaccepteerd worden door collega’s?”
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.