
De cursus Honest, Open & Proud (HOP) helpt je om op een veilige en bewuste manier om te gaan met openheid over psychische en/of verslavingskwetsbaarheid. De HOP geeft je handvatten om zelf te kiezen wat je deelt, met wie en op welke manier.
HOP bestaat uit vier bijeenkomsten. Stap voor stap leer je:
Het gaat er niet om dat je álles moet delen. Het gaat erom dat jíj bepaalt hoe jouw verhaal eruitziet en hoe je dit wilt delen.
Waarom meedoen?
HOP is praktisch, toepasbaar en herkenbaar voor iedereen die met psychische en/of verslavingsproblemen te maken heeft.
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Rob Spruyt en Brenda Wesselius
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Rob Spruyt en Brenda Wesselius
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Voor de inwoners uit de gemeente Haarlemmermeer organiseren wij deze cursus in wijkcentrum DE NIEUWE SILO. Spiritualiteit komt van het Latijnse woord spiritus, het betekent geest. Er is geen exacte definitie van spiritualiteit. In algemene zin heeft het te maken met datgene wat de geest betreft. Spiritualiteit gaat verder dan de fysieke wereld. Je voelt je verbonden met iets dat groter is dan tastbare zaken. Mensen kunnen spiritualiteit vinden in religie, in de natuur, meditatie of creatieve expressie.
De cursus "Verder werken aan je herstel" kan je zien als een vervolg op "Herstellen doe je zelf", die je al gevolgd hebt als je Verder werken aan je herstel wilt gaan doen. We gaan dieper in op herstelthema's en er zal 1 gastspreker zijn of haar herstelverhaal komen delen. Enkele thema's die langskomen zijn: acceptatie, verwachtingen, valkuilen, vallen en opstaan en de fases van herstel.
Opgroeien met een ouder met psychische problemen of een verslaving laat vaak sporen na. Misschien herken je dat je snel de zorg voor anderen op je neemt, moeilijk grenzen kunt stellen of vaak twijfelt aan jezelf. Soms voel je je verantwoordelijk voor het geluk van anderen of vind je het lastig om te ontspannen.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.