
Je kunt van alles verliezen: bijvoorbeeld je identiteit, je woning, je werk, je opleiding, je dierbaren, je relaties, het verlies van je mogelijkheid tot kinderen krijgen, noem maar op. In deze cursus leer je beter naar jouw pijnlijk verlies te kijken door erbij stil te staan en uit te wisselen wat je hoog zit. Daarnaast leer je een speciale methode om met je verlies om te gaan en dat te accepteren.
De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten, waarbij de eerste keren de nadruk wordt gelegd op kennismaking en vertrouwdheid binnen de groep en informatie over de cursus. Vervolgens gaan we volgens een bepaalde methode naar verliezen kijken en zelf aan de slag. In de laatste 2 bijeenkomsten gaan we heel praktisch aan de gang met verschillende verliezen op een weer andere, meer creatieve, manier.
Deze cursus is voor jou bestemd, als je al wat verder in jouw proces van rouwverwerking bent, maar wel opnieuw of uitgebreider naar je verlies wilt kijken en daarmee verder aan de slag wilt. Realiseer je dat er veel emoties gedeeld worden in de groep. Dat is heel fijn, maar het kan ook confronterend zijn.
Oud-deelnemers aan de de cursus hebben de ervaring dat de mix van delen, leren en zelf bezig zijn in de cursus erg prettig is.
De tools die je aangereikt krijgt waarmee je thuis door kunt gaan met het verwerken van jouw verlies, volgens een bepaalde methode, de bijdragen en ervaringen van anderen in de groep, worden als zeer helpend ervaren.
De laatste 2 bijeenkomsten sluiten we af met een ritueel door iets te maken voor onze verliezen.
Bekijk de volledige planning van Verlies en AcceptatieHerstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Mo Gerritse
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Mo Gerritse
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Opgroeien met een ouder met psychische problemen of een verslaving laat vaak sporen na. Misschien herken je dat je snel de zorg voor anderen op je neemt, moeilijk grenzen kunt stellen of vaak twijfelt aan jezelf. Soms voel je je verantwoordelijk voor het geluk van anderen of vind je het lastig om te ontspannen.
Veel bezoekers van de Herstelacademie worstelen met de gevolgen van heftige en ontwrichtende ervaringen in hun levens. De gevolgen ervan zijn merkbaar in je dagelijkse leven. Dit noemen we Traumasporen. Tijdens deze cursus richten we ons voornamelijk hierop en niet zozeer op de trauma’s zelf. Hoe ga je met deze traumasporen om en wat kunnen we van elkaar leren?
Veel mensen vinden het moeilijk om vrienden te maken. We gaan het hebben over vriendschap en alles wat daarmee te maken heeft.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.