
Herstelacademie Haarlem en Meer organiseert themabijeenkomsten in De Blauwe Tram en het Pluspunt zodat inwoners en organisaties uit de gemeente Zandvoort kennis kunnen maken met ons. Thema’s zijn Veerkracht, Herstel, Zelfhulp, Stigma en Lekker in je Vel. Kom ook en wissel ervaringen uit tijdens de themabijeenkomsten!
Van 20 t/m 26 maart is het de Week van de Psychiatrie. De Herstelacademie Haarlem en Meer heeft deze keer gekozen voor het thema: VEERKRACHT.
VEERKRACHT kan een belangrijke rol spelen bij het herstel van verslaving of psychische problemen. VEERKRACHT verwijst naar het vermogen om te herstellen en zich aan te passen aan stressvolle situaties en uitdagingen in het leven. Mensen met VEERKRACHT hebben een betere kans om zich te herstellen van verslaving of psychische problemen omdat ze beter in staat zijn om tegenslagen te overwinnen en zich aan te passen aan veranderingen.
Er zijn verschillende manieren waarop VEERKRACHT kan worden ontwikkeld en versterkt. Dit kan bijvoorbeeld door het opbouwen van sociale ondersteuning, het ontwikkelen van positieve gedachten of het vinden van betekenis en doel in het leven. Door deze factoren te versterken, kan VEERKRACHT worden ontwikkeld en kan het herstel van verslaving of psychische problemen worden bevorderd.
Bekijk de volledige planning van Themabijeenkomsten Zandvoort: Week van de psychiatrie (thema veerkracht)Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Tim Kreuger en Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Blauwe tram, Louis Davidscarre 1, Zandvoort
Tim Kreuger en Rob Spruyt
Aan de workshop zijn geen kosten verbonden
Mensen die overgevoelig zijn voor prikkels hebben problemen met het filteren daarvan. Van de miljoenen prikkels wordt het grootste deel niet bewust waargenomen. Maar wat nou als deze filter niet voldoende werkt? Deze workshop is voor iedereen die denkt last te hebben van overprikkeling, maar ook voor de mensen die dit al weten en hier verdieping in zoeken. De wereld is druk en deze wordt steeds drukker, het is geen wonder en zeker geen zwakte als je hier last van ervaart door ongemakken. In deze workshop word duidelijk wat voor invloed het kan hebben als je overprikkeling ervaart, en hoe je hier zo goed mogelijk mee kan omgaan.
De WRAP is een cursus om weer baas te worden over je eigen leven. Een praktische cursus om aan het eigen welbevinden te werken, door een persoonlijk ‘levensplan’ te maken. Bij elk onderdeel staat centraal: wat heb ik wanneer nodig om me (weer) goed te voelen? WRAP staat overigens voor Wellness Recovery Action Plan.
Voor de inwoners uit de gemeente Haarlemmermeer organiseren wij deze cursus in wijkcentrum DE NIEUWE SILO. In deze cursus onderzoeken we iedere week aan de hand van de Yucel-methode een thema. Daarbij kijken we niet alleen naar wat of wie je energie kost, maar vooral ook naar wat of wie je steunt en waar je kracht uithaalt. Door te bouwen, erover te praten en ervaringen hierover met elkaar uit te wisselen, wordt duidelijk waar jouw kracht zit, waar je nu staat en wat je nog wilt bereiken. Dit kan ondersteunend werken voor je herstel, waarbij je vanuit eigen regie zoekt naar wat voor jou werkt.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.