
Een goed gesprek begint met goed kunnen luisteren. Maar hoe zorg je ervoor dat je wegblijft, of je in ieder geval bewust wordt, van de oordelen en aannames die je doet. In deze workshop, bestaande uit 2 lessen, gaan we daarmee aan de slag en wordt het duidelijk waarom we maar één mond hebben en twee oren.

Deze herstelgroep is bedoeld voor iedereen met een psychische kwetsbaarheid die wil werken aan zichzelf. In de groep worden de dagelijkse problemen waar je tegenaan loopt in het leven besproken. Het is fijn om ervaringen uit te wisselen en steun te vinden bij elkaar.

Ken je dat: de hele dag bezig zijn met eten of niet-eten, je gewicht, calorieën tellen..? Je werkt aan herstel, met hulp of alleen; dat gaat met vallen en opstaan. Je kunt ook nog tegen ‘restverschijnselen’ aanlopen, zoals problemen met je zelfbeeld of behoefte aan controle. Dan is de Herstelgroep Eetproblemen voor jou bedoeld.

Waarom is het zo belangrijk om te kunnen ervaren waar je eigen grenzen - en die van anderen - liggen? Wat is de relatie tussen het vermogen grenzen aan te kunnen geven en je herstelproces? Hoezo is het oefenen met het aangeven en respecteren van grenzen een vaardigheid die je nodig hebt als je een solide gevoel van eigenwaarde wilt ontwikkelen? Waarom is dat in de praktijk best wel lastig en besteden we er een cursus aan bij de Herstelacademie?
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.