
Het is voor elk mens belangrijk om gevoelens te uiten. Je emoties binnenhouden geeft stress, druk en spanning. Muziek kan hierin een belangrijke rol spelen.
In deze workshop van 4 bijeenkomsten delen wij onze ervaringen die wij hebben met betrekking tot muziek. Welke muziek heeft jou geholpen bij je herstel? Welke muziek brengt jou terug naar fijne herinneringen? Door welk nummer verandert jouw stemming? … Dit soort vragen komen naar voren en we bespreken dit met elkaar.
Via YouTube zullen wij video’s en muziek met elkaar bekijken en beluisteren. Uiteraard kun je ook zelf een cd meenemen als je denkt dat het nummer online niet te vinden is.
Heb jij jezelf nooit verdiept in muziek, maar wil je wel graag horen hoe anderen daarmee omgaan? Doe mee en laat je inspireren.
Deze workshop wordt meerdere keren in het jaar gegeven. Per keer wisselen de deelnemers en zal het aanbod van muziek dus ook steeds variëren zijn. Je bent dus van harte welkom om meerdere workshops bij te wonen.
Bekijk de volledige planning van De Kracht van MuziekHerstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Mark en Tim Kreuger
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Mark en Tim Kreuger
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Voor de inwoners uit de gemeente Haarlemmermeer organiseren wij deze workshop in wijkcentrum DE NIEUWE SILO. De feestdagen, je kunt er niet omheen. Al in november zie je overal feestelijke straatverlichting en vaak krijg je nog veel eerder al de vraag: ‘Wat doe jij met kerst en oudjaar?’. Soms ook nog gevolgd door: ‘Je gaat toch niet alleen zitten hè?’
Het accepteren van een psychische kwetsbaarheid is niet makkelijk en het wordt dan ook wel eens vergeleken met een rouwproces. Het hebben van een psychische kwetsbaarheid kan je toekomstverwachtingen behoorlijk in de war gooien. Het acceptatieproces gaat meestal niet over één nacht ijs en heeft vaak tijd nodig. Wanneer je je psychische kwetsbaarheid accepteert, krijg je ruimte om naar jezelf te kijken.
Twee keer per jaar organiseren wij een filmavond met een thema. Deze keer vertonen we de documentaire Zwart Gat. Deze documentaire gaat over depressie en de film portretteert vier personen – Manon, Nicole, Rene en Tura – die hier aan lijden of aan geleden hebben. Voor alle 4 ligt de kiem van de depressie in hun jeugd maar ieder van hen kiest een ander pad om de depressie een plek te geven. Van medicatie tot meditatie, van een keuze voor het leven tot een verlangen naar de dood.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.