
Ben jij ervaringsdeskundige en begeleid je groepen waarin de deelnemers werken aan hun herstel? Of wil je deze leren begeleiden? In onze cursus leer je principes en vaardigheden om als facilitator groepen te begeleiden.
De deelnemers aan de groepen en cursussen van de Herstelacademie zijn herstellende van een ontwrichtende levenservaring zoals een psychische kwetsbaarheid of verslaving. In deze cursus leer je als facilitator hoe je groepsactiviteiten begeleidt en dat je zorgt voor het ondersteunen van het groepsproces.
In deze cursus worden onder meer de volgende onderwerpen besproken:
In acht bijeenkomsten van elk 2 uur oefenen we praktische vaardigheden, voorafgegaan door theorie. Je krijgt meer inzicht in jezelf en je rol als facilitator. Aan de bijeenkomsten zijn soms huiswerkopdrachten verbonden. Tijdens de eerste bijeenkomst ontvang je een cursusmap met oefeningen, theorie en opdrachten. De laatste bijeenkomsten zijn gewijd aan het voorbereiden van en het zelf aan de slag gaan met procesbegeleiding.
Om deel te nemen aan deze cursus is het niet nodig om ervaring als groepsbegeleider te hebben. Wel is het van belang dat jij zelf ontwrichtende ervaringen hebt meegemaakt, zodat je vanuit eigen ervaring kunt spreken.
Bekijk de volledige planning van Kennismaking met ProcesbegeleidingHerstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Tim Kreuger en Rob Spruyt
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Tim Kreuger en Rob Spruyt
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Twee keer per jaar organiseren wij een filmavond met een thema. Deze keer vertonen we de documentaire Zwart Gat. Deze documentaire gaat over depressie en de film portretteert vier personen – Manon, Nicole, Rene en Tura – die hier aan lijden of aan geleden hebben. Voor alle 4 ligt de kiem van de depressie in hun jeugd maar ieder van hen kiest een ander pad om de depressie een plek te geven. Van medicatie tot meditatie, van een keuze voor het leven tot een verlangen naar de dood.
Heb je een sterk inlevingsvermogen? Voel jij je na een drukke dag totaal opgebrand? Ben je vaak moe? Heb je vaak last van hoofdpijn? Ben je snel emotioneel? Heb je vaak het gevoel alsof alle energie uit je lichaam wegstroomt? Dan ben jij waarschijnlijk hoogsensitief. In deze cursus gaan we dieper in op wat hooggevoeligheid is, Waar heb je last van als je hooggevoelig bent en hoe ga je daarmee om in het dagelijks leven?
We gaan dieper op herstelthema's in en er zullen 2 gastsprekers hun herstelverhaal delen. Enkele thema's die langskomen zijn: acceptatie, verwachtingen, valkuilen, vallen en opstaan en de fases van herstel.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.
Wij maken op deze website gebruik van cookies. Een cookie is een eenvoudig klein bestandje dat met pagina’s van deze website wordt meegestuurd en door uw browser op uw computer, telefoon of tablet wordt opgeslagen. De daarin opgeslagen informatie kan bij een volgend bezoek weer naar onze servers teruggestuurd worden.