GEANNULEERD
Let op: Dit is een vervolgcursus, het vervolg op Basiscursus werken met eigen ervaring. Het succesvol afronden van de basiscursus is vereist om mee te kunnen doen met de vervolgcursus.
Met deze cursus ga je vaardigheden (verder) ontwikkelen die je nodig hebt bij het werken als ervaringswerker. Deze vervolgcursus is ontwikkeld voor mensen die hun ervaringen/ervaringskennis in de psychiatrie, verslavingszorg en/of maatschappelijke opvang in hun (vrijwilligers) werk willen gaan inzetten om anderen te helpen.
De cursus bestaat uit drie onderdelen:
Elke les bestaat uit een theorie- en praktijkgedeelte en is erop gericht om van elkaar te leren.
De nadruk ligt bij veel opdrachten op het samenwerken in groepjes. Ook ga je samen een workshop voorbereiden en deze voor de groep presenteren. Daarbij krijg je feedback vanuit de groep. Bij alle opdrachten is het putten uit je eigen cliëntervaring het uitgangspunt. De cursus wordt afgesloten met presentaties van een praktijkgerichte groepsopdracht.
Je moet eerst de basiscursus hebben gevolgd voordat je mee kan doen met de vervolgcursus
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Start donderdag 11 mei, 12 lessen van 13 tot 16 uur
Ruud Aarse
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Herstelacademie, Leonardo Da Vinciplein 73, eerste etage, Haarlem
Start donderdag 11 mei, 12 lessen van 13 tot 16 uur
Ruud Aarse
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Gezamenlijk gaan we op ontdekkingstocht om sterke kanten – kwaliteiten – van onszelf te (her)ontdekken. Ook ga je op zoek naar wat jij nodig hebt – voorwaarden – om je kwaliteiten in te kunnen zetten. En soms komt tijdens die zoektocht boven water, dat je ergens wel heel goed in bent, maar dat je er eigenlijk niet zo blij van wordt.
De cursus "Verder werken aan je herstel" kan je zien als een vervolg op "Herstellen doe je zelf", al hoef je die niet eerst gevolgd te hebben. We gaan dieper op herstelthema's in en er zullen 2 gastsprekers hun herstelverhaal delen. Enkele thema's die langskomen zijn: acceptatie, verwachtingen, valkuilen, vallen en opstaan en de fases van herstel.
Herstellen gaat over je leven leven en rekening houden met je psychische kwetsbaarheid. Bij herstel gaat het om de toekomst: de uitdaging om weer zelf je keuzes te maken en je leven te bepalen. Heb je een psychische kwetsbaarheid? Wil je een stap verder zetten in je herstelproces? En wil je weer de regie nemen over je eigen leven? Dan is deze cursus iets voor jou!
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend.