Denken en Doen is een cursus voor iedereen die te veel last hebt van negatieve gedachten en emoties en dat als belemmerend ervaart in het dagelijks leven.
De cursus bestaat uit 8 bijeenkomsten. Elke keer wordt er vanuit een bepaalde theorie gekeken naar een aspect van piekeren en wat daarmee te maken heeft. Daarna gaan we zelf aan de slag. We maken gebruik van oefeningen, creativiteit en samenwerking. Door onze gedachten met elkaar te delen komen we tot inzichten en proberen we wat controle te krijgen op onze maalstroom van gedachten en emoties, deze beter te begrijpen en om ze om te buigen naar meer helpende gedachten.
Elke week krijg je nieuwe informatie over een afgerond gedeelte rond gedachten en emoties en oefeningen die we in de bijeenkomst gaan uitvoeren. We bespreken de huiswerkopdrachten en gaan aan de slag met een nieuw onderdeel.
Thema’s die aan bod komen zijn o.a.:
Wijkcentrum De Wereld, Laan van Berlijn 1, Haarlem
Start woensdag 12 oktober, 8 lessen van 13 tot 15 uur
Karin Goudsmit en Judith
Aan de cursus zijn geen kosten verbonden
Wat zet jou in bloei en wat zorgt ervoor dat jouw 'blaadjes' als het ware slap gaan hangen? Dat is het thema van de collages die we in deze workshop zullen maken.
De Herstelacademie biedt één keer in de twee maanden een podium voor mensen die hun herstelverhaal willen presenteren. Elke bijeenkomst heeft een thema en per bijeenkomst komen er maximaal 3 verhalen aan bod.
Plan je eigen leven goed en krijg er meer grip op. Door het volgen van de cursus leer je stap voor stap een persoonlijk ‘levensplan’ te maken om zo aan je eigen welbevinden te werken. Door deze cursus te volgen ontstaat een eigen ‘goed gevoel gereedschapskoffer’.
De eerste stap is vaak een gesprek met een peer- /informatiemedewerker.
Het is fijn om eerst even kennis te maken met de Herstelacademie.
Zodat we samen met jou kunnen kijken hoe je verder kunt deelnemen binnen ons aanbod.
Een gesprek is vrijwillig en vrijblijvend en is vooral geen intake gesprek.